KÜSI PAKKUMIST!

Õhksoojuspumba hind: ülevaade, kuidas kujuneb kütteseadme maksumus

Õhksoojuspumba hind: ülevaade, kuidas kujuneb kütteseadme maksumus

Õhksoojuspump on kliimaseade, mis sobib hästi nii korteritesse kui ka majadesse. Eramajade esimeseks valikuks on küll tavaliselt õhk-vesi soojuspump, aga sobib ka õhksoojuspump. Kütteseadme vahetus võib olla suur kulu ja selleks, et teaksite oma eelarvet planeerida oleme pannud kokku ülevaate sellest, kuidas kujuneb õhksoojuspumba hind ja millist õhksoojuspumpa valida.

Õhksoojuspumba hind sõltub seadme näitajatest

Õhksoojuspumbad, nii õhk-õhk kui ka õhk-vesi soojuspumbad, töötavad väga nutikal ja keskkonnasäästlikul põhimõttel. Õhk-õhk ja õhk-vesi soojuspumba tööpõhimõte seisneb õhust leiduva soojusenergia ära kasutamisest siseruumide kütteks. Selleks, et soojust saaks toota, kasutab seade elektrienergiat. Õhksoojuspumba elektrikulu on aga madal tänu energiasäästlikele lahendustele. Tänu sellele saab kiiresti kõrge õhksoojuspumba hind kompenseeritud madalate jooksvate kuludega. Samuti on hindamatu väärtusega heaolu, mis on tagatud hästi valitud kütteseadmega.

Õhksoojuspumba hind võib varieerida mõnest sajast eurost kuni mõne tuhande euroni sõltudes mitmetest aspektidest, seal hulgas järgmistest:

 • soojuspumba võimsusest ja köetava pinna maksimaalsest suurusest;
 • seadme (sesoonsest) kasutegurist (vastavalt SCOP ja COP);
 • tootjast;
 • lisafunktsioonidest jpm.

Mida võimsama seadmega tegemist, seda kõrgemaks kujuneb õhksoojuspumba hind. Seetõttu ei saa ainuüksi hinna järgi ostuotsust langetada, vaid arvestada tuleb hoonega, kuhu kütteseade on planeeritud. Sellest tulenevalt saab valida parima soojuspumba. Arvestage valiku tegemisel järgnevaga:

 • hoone suuruse ja planeeringuga;
 • soojapidavusega;
 • teiste olemasolevate kütteseadmetega.

Parim õhk-vesi soojuspump ja õhk-õhk soojuspump vastab teie hoone iseloomule, tagab soojad eluruumid, piisava jahutuse ja on hea hinna ning kvaliteedi suhtega.

Õhksoojuspumba hind koos paigaldusega

Pidage meeles, et õhksoojuspumba hind on tavaliselt seadme maksumus ja sellele lisandub õhksoojuspumba paigaldus. Lõplik soojuspumba hind kujuneb seadme ja paigalduse kogumaksumusest. Sõltuvalt objekti keerukusest on paigaldamise kulu umbes 349 eurot lisaks, kuid täpsema hinna teada saamiseks tuleb teada hoone asukohta, planeeringut ja muidu detaile, et hinnata paigalduse keerukust ja vajaminevate ehitustarvikute kogust.

Eelistage paigaldajat, kel on vastav väljaõpe ja võimalusel ostke soojuspump ja selle paigaldus samalt ettevõttelt. Meie Daikin ja Midea õhksoojuspumpade edasimüüjad pakuvad nii järelmaksuga ostmist kui ka täislahendust koos paigaldusega.

Õhksoojuspumba hind on oluline, aga mitte kõige tähtsam

Kokkuvõttes, kui olete planeerimas õhksoojuspumba ostmist, siis soovitame võrrelda erinevaid tooteid, konsulteerida edasimüüjatega parima lahenduse teada saamiseks ning uurida kohe, millised on paigalduse võimalused ja kaasnevad kulud.

Pidage meeles, et kütteseade on investeering teie kodu heasse mikrokliimasse – ärge hoidke selle pealt kokku, sest pealtnäha soodne lahendus võib pikas perspektiivis osutuda kallimaks. Selleks, et mõista, millal õhksoojuspumba hind hakkab teile tagasi tootma, on vaja arvestada kulusid mitmete aastate lõikes. Selline arvutuskäik annab teile hea pildi oma investeeringu kasulikkusest.

Saadaval kõikjal Eestis

Olimpia Splendid Unico konditsioneerid on saadaval kõikjal Eestis. Täida ära kontaktvorm ning Olimpia Splendidi lähim edasimüüja võtab Sinuga ühendust.

KÜSI PERSONAALSET PAKKUMIST!
Vaheta veebisaidi keelt
  KÜSI PERSONAALSET PAKKUMIST!

  OÜ Airwave on üks suurimaid kütte-, ventilatsiooni- ning kliimaseadmete riikitoojaid ning hulgimüüjaid Baltikumis, mis tegeleb antud valdkonnas alates 1999. aastast.

  OÜ Airwave on Daikin'i ametlik edasimüüja Baltikumis.

  AADRESS

  Kesk-Sõjamäe 7, 11415, Tallinn

  TELEFON

  +372 600 0970

  E-POST

  info@airwave.ee

  VÕTA MEIEGA ÜHENDUST